RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jeden z najsłynniejszych na świecie festiwali uległ pandemii

Najsłynniejsze obchody Dnia Świętego Patryka odbywają się co roku w Dublinie (fot. Wiki 2.0/William Murphy)

To jedno z najweselszych świąt, a przy okazji jedno z najbarwniejszych. Jednak w tym roku, z powodu pandemii, obchody i huczne parady z okazji Dnia Świętego Patryka będą miały formę wirtualną. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie ona mniej widowiskowa.

Wydłużone lockdowny, godzina policyjna, zawieszone nabożeństwa. Jak Europa walczy z pandemią?

Mimo kampanii szczepień przeciw Covid-19 wiele krajów Europy przedłuża ograniczenia i nakłada nowe. Na całym kontynencie rośnie obawa przed nowymi,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Organizatorzy Festiwalu Świętego Patryka potwierdzili, że imprezy i flagowa parada nie odbędą się w tym roku w Dublinie. W sześciodniowym festiwalu będzie natomiast można wziąć udział za pośrednictwem SPF TV (St. Patrick's Festival TV) w internecie.

Dzięki SPF TV każdy może zająć miejsce w pierwszym rzędzie, łącząc naszą 80-milionową rodzinę na całym świecie poprzez muzykę, teatr, sztukę, performance, poezję, opowiadanie historii, sztukę tradycyjną, instalacji artystycznych i wiele więcej” – mówią organizatorzy.

Obchody Dnia św. Patryka trwają od 12 do 17 marca włącznie. W tym roku bogaty program wydarzeń związanych z obchodami, stworzony przez setki artystów, muzyków, wykonawców, twórców, będzie emitowany na kanale internetowym St. Patrick's Festival TV przez sześć dni i nocy.

„Chociaż nie możemy zebrać się na ulicach na paradzie 17 marca, ponownie wyobrażamy sobie, jak ożywiamy jej serce i duszę poprzez spektakle, orkiestry marszowe, widowiska i ceremonie, zapraszając naszą widownię do dołączenia do nas wirtualnie w ich bezpiecznych domach, do czasu, kiedy znów będziemy mogli się spotkać” – dodają organizatorzy.

Irlandzki festiwal i obchody dnia św. Patryka będą prezentowane na www.stpatricksfestival.ie. Szczegóły obchodów zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach.

Czytaj więcej: Koronawirus we Włoszech. „Epidemia wymknęła się spod kontroli”

źródło:

Zobacz więcej