RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Kwarantanna szpitala po odkryciu brytyjskiej mutacji

Niemcy zmagają się z epidemią, trwa lockdown (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)
Niemcy zmagają się z epidemią, trwa lockdown (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Klinika Humboldta w Berlinie została objęta kwarantanną po wykryciu u 20 pacjentów i pracowników nowego, bardziej zakaźnego szczepu koronawirusa – poinformowały niemieckie władze sanitarne.

Koronawirus we Włoszech. „Epidemia wymknęła się spod kontroli”

Zdaniem dyrektora d.s. prewencji włoskiego ministerstwa zdrowia Gianniego Rezzy epidemia w tym kraju wymknęła się spod kontroli, ponieważ...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Chodzi o wykryty w Wielkiej Brytanii i szybko rozprzestrzeniający się na całym świecie nowy szczep koronawirusa B.1.1.7.

Decyzją władz cały szpital w sobotę wieczorem został objęty kwarantanną i nie przyjmuje nowych pacjentów, także w nagłych przypadkach.

Rzeczniczka grupy Vivantes, do której należy berlińska klinika Humboldta, powiedziała, że prawdopodobnie w najbliższych dniach liczba zakażonych nowym szczepem koronawirusa pacjentów i pracowników szpitala jeszcze wzrośnie.

Rząd federalny obawia się rozprzestrzenienia się nowych mutacji koronawirusa w Niemczech. Władze, które do 14 lutego przedłużyły twardy lockdown, nie wykluczają przywrócenia kontroli na granicach.

Czytaj więcej: Grozi nam szczepionkowy apartheid. Szef Papieskiej Akademii ostrzega

źródło:

Zobacz więcej