RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmiany obostrzeń? Czego można się spodziewać po 31 stycznia

Jak dotąd obostrzenia obowiązują do 30 stycznia  (fot. D.Zarzycka/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Jak dotąd obostrzenia obowiązują do 30 stycznia (fot. D.Zarzycka/NurPhoto/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat decyzji co do obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. – Nie spodziewam się, żeby miało dojść do ich zaostrzenia – podkreślił.

Ilu Polaków chce się zaszczepić? Wyniki sondażu

Rośnie odsetek Polaków, którzy chcą się zaszczepić; obecnie to już ponad połowa badanych; ubywa także osób sceptycznych wobec szczepionek – wynika...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Müller pytany w piątek w Radiu Dla Ciebie, kiedy będzie nowa informacja dotycząca obostrzeń odparł, że na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat dalszych decyzji.

Dodał, że w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje. – Natomiast nie spodziewam się, żeby miało dojść do zaostrzenia tych obostrzeń – podkreślił rzecznik rządu.

Łamanie obostrzeń wśród restauratorów i hotelarzy


Na pytanie, jak szeroka jest skala łamania obostrzeń przez restauratorów i hotelarzy Müller odparł, że na tę chwilę nie jest to duża skala.

– W ostatnim tygodniu karami z powodu takiej działalności objętych było kilkadziesiąt podmiotów na terenie całego kraju, więc ta działalność nie jest szeroka i generalnie przedsiębiorcy przestrzegają tych obostrzeń – zaznaczył rzecznik rządu. Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa – m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej