RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nieoficjalnie: Rząd Japonii rozważa odwołanie igrzysk olimpijskich

Z powodu pandemii igrzyska w Tokio zostały już przełożone z 2020 na 2021 rok (fot. REUTERS/Kim Kyung-Hoon TPX IMAGES OF THE DAY)
Z powodu pandemii igrzyska w Tokio zostały już przełożone z 2020 na 2021 rok (fot. REUTERS/Kim Kyung-Hoon TPX IMAGES OF THE DAY)

Rząd japoński nieoficjalnie stwierdza, że zaplanowane na ten rok igrzyska olimpijskie w Tokio być może będą musiały zostać odwołane z powodu koronawirusa – poinformował dziennik „The Times”, powołując się na anonimowego członka rządzącej koalicji.

Tokio szykuje się na stan wyjątkowy. Rekord zakażeń koronawirusem

Rząd Japonii planuje ogłoszenie w czwartek stanu wyjątkowego w Tokio i trzech sąsiednich prefekturach. W stolicy Japonii po raz pierwszy od...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak dodaje dziennik, cytowany przez agencję Reuters, rząd koncentruje się teraz na zabezpieczeniu igrzysk dla Tokio w następnym dostępnym terminie – w 2032 roku.

Z powodu pandemii igrzyska w Tokio zostały już przełożone z 2020 na 2021 rok. Ich obecny termin to 23 lipca – 8 sierpnia.

W przeprowadzonej w styczniu ankiecie 80 procent Japończyków opowiedziało się za odwołaniem lub kolejnym opóźnieniem igrzysk. Wiadomo jednak, że ta druga opcja nie wchodzi w grę.

Japonia w ostatnim czasie zmaga się ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Choć sytuacja w tym kraju nie jest tak ciężka jak w wielu innych państwach, to i tak wzbudza społeczny niepokój. Łącznie zanotowano ponad 340 tys. zakażeń i niespełna pięć tysięcy zgonów. Obecnie w Tokio i 10 innych prefekturach obowiązuje stan wyjątkowy.

źródło:

Zobacz więcej