RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włoskie media: Giampaolo kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Giampaolo jest poważnym kandydatem  na następcę Brzęczka (fot. Valerio Pennicino/Getty Images)
Giampaolo jest poważnym kandydatem na następcę Brzęczka (fot. Valerio Pennicino/Getty Images)

Marco Giampaolo, zwolniony w poniedziałek z Torino, jest poważnie brany pod uwagę jako kandydat na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski – informują sportowe media we Włoszech. Piszą o tym, że zwolnienie Jerzego Brzęczka to wielkie zaskoczenie.

Bohater umęczony. Dlaczego Brzęczek musiał odejść

Być może Jerzy Brzęczek odniósłby na mistrzostwach Europy sukces, którym zamknąłby wszystkim wątpiącym usta, a Małgorzacie Domagalik pozwolił...

zobacz więcej

„Coś niebywałego wydarzyło się w Polsce: nagle zwolniony został trener reprezentacji Jerzy Brzęczek; może go zastąpić zwolniony przez Torino Giampaolo” – podkreśla portal Serieanews.

Zaznacza, że wiadomość o zdymisjonowaniu Brzęczka „runęła jako grom z jasnego nieba” i że całkowitą odpowiedzialność za tę decyzję wziął na siebie szef PZPN Zbigniew Boniek.

Według tego portalu 53-letni Marco Giampaolo jest poważnym kandydatem na następcę Brzęczka, na co – jak zaznacza – wskazuje też moment jego zwolnienia dokładnie w chwili, gdy Włoch odchodzi z turyńskiego klubu. Kładzie też nacisk na to, że Giampaolo jest „ceniony” przez PZPN i zna wielu zawodników, z którymi pracował. Wymieniono w tej grupie: Karola Linettego, Piotra Zielińskiego, Krzysztofa Piątka i Bartosza Bereszyńskiego.

Giampaolo zna wielu polskich piłkarzy


„Boniek chce Giampaolo” – informuje też portal Calcionews24, a wtóruje mu m.in. „La Gazzetta dello Sport”. Jak dodają, zawarcie porozumienia z włoskim szkoleniowcem jest blisko.

Jan Tomaszewski: Brzęczek się nie nadawał

– Zbigniew Boniek wreszcie podjął słuszną decyzję. Kadra pod wodzą Jerzego Brzęczka nie miała żadnej przyszłości – powiedział w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Urodzony 2 sierpnia 1967 r. w Szwajcarii (Bellinzona) Giampaolo jako piłkarz występował we włoskich klubach niższych klas, m.in. Giulianova Calcio, AS Gubbio i Fidelis Andria. Karierę zakończył w 1997 r.

MArco Giampaolo zna dobrze polskich piłkarzy, wielu prowadził w swoich klubach. Np. w Empoli – Piotra Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego, w Milanie – Krzysztofa Piątka, a Sampdorii Genua – Bartosza Bereszyńskiego, Dawida Kownackiego i Karola Linettego, z którym później pracował w Torino.

Zobacz także: Boniek komentuje zwolnienie Brzęczka  

źródło:

Zobacz więcej