RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepionki dla nauczycieli i wykładowców. Jest decyzja

Nauczyciele i akademicy mogą zostać zaszczepieni przeciw COVID-19 w ramach I etapu (fot. PAP/P.Supernak)
Nauczyciele i akademicy mogą zostać zaszczepieni przeciw COVID-19 w ramach I etapu (fot. PAP/P.Supernak)

Nauczyciele oświatowi i akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami i doktorantami na uczelniach mogą zostać zaszczepione przeciw COVID-19 w ramach I etapu akcji „#SzczepimySię” – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji i Nauki. Rejestracja na ten etap szczepień rozpoczęła się 15 stycznia.

Szczepienia będą powszechne. Każdy dostanie e-zaproszenie

Proces powszechnych szczepień rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 r. Każdy dostanie e-zaproszenie, które będzie ważne przez 60 dni. Będą one...

zobacz więcej

O możliwości zaszczepienia nauczycieli oświatowych i wykładowców akademickich w ramach I etapu szczepień poinformowano na stronie internetowej polskiego rządu. Decyzja ta wchodzi w życie zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów.

„W ramach I etapu zaszczepieni zostaną pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele” – zaznaczono.

Przypomniano także o sposobie wyrażenia chęci otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19. „Chęć szczepienia można zgłosić na stronie #SzczepimySię przez formularz online. Dzięki wcześniejszemu zgłoszeniu, na wskazany adres mailowy przyjdzie e-skierowanie, kiedy ruszy rejestracja szczepień dla danej grupy” – napisano. Szczepienia pierwszej grupy mają ruszyć 25 stycznia. Jak informowała już wcześniej rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska, konkretne terminy zależą jednak od dostaw szczepionek.


Zobacz także: Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?


źródło:
Zobacz więcej