RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tusk pisze o solidarności z Nawalnym. Internauci: Działania zamiast słów

Donald Tusk o zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego (fot. arch. PAP/EPA; REUTERS/Shamil Zhumatov)
Donald Tusk o zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego (fot. arch. PAP/EPA; REUTERS/Shamil Zhumatov)

Nie złamali Nawalnego za pomocą trucizny, nie złamią go więzieniem. Niech nasza solidarność będzie jego siłą – napisał na Twitterze przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Donald Tusk, odnosząc się do zatrzymania rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego na lotnisku w Moskwie. Wielu komentujących ten wpis zwróciło uwagę, że zamiast słów, trzeba podjąć konkretne działania wobec Rosji Władimira Putina.

Nawalny zatrzymany na lotnisku bezpośrednio po powrocie do Rosji

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany podczas kontroli paszportowej na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie, po przylocie w...

zobacz więcej

Federalna Służba Więzienna oznajmiła, że Nawalny został zatrzymany podczas przechodzenia kontroli paszportowej. Służby zaznaczyły, że wysłany został za nim list gończy.

Polecili mu, by poszedł z nimi i odmówili wyjaśnienia, czy jest zatrzymany. Nie pozwolili, by towarzyszyła mu jego adwokat Olga Michajłowa, która razem z Nawalnym przyleciała z Berlina.

Do zatrzymania rosyjskiego opozycjonisty odniósł się na Twitterze Donald Tusk, który napisał o solidarności z Nawalnym. Wpis przewodniczącego EPL był szeroko komentowany. Wielu internautów zwróciło uwagę, że zamiast słów, trzeba podjąć konkretne działania wobec Rosji i prezydenta Władimira Putina.

„Solidarność nie wystarczy. Sankcje przeciwko Putinowi” – napisał jeden z internautów. „Słowa są miłe, ale Europa musi wesprzeć jego sprawę realnymi działaniami, np. pomocą finansową i polityką”; Gdyby Europa chciała udowodnić, że jest coś warta, mogłaby zażądać jego uwolnienia i powrotu lub zerwać cały handel z Rosją”; „Czy zatem UE stawi tutaj czoła Putinowi i podejmuje jakiekolwiek działania? A może uniemożliwia to umowa Niemiec na tani gaz?”; „Co z sankcjami ze strony UE?”; „Wiesz, że najwyższy czas, aby ktoś przeciwstawił się Putinowi”; „Przydałoby się trochę więcej, niż solidarność” – piszą inni.

źródło:
Zobacz więcej