RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W pobliżu Kapitolu aresztowano mężczyznę. W samochodzie miał broń

Mężczyzna miał niezarejestrowaną broń (fot. Justin Lane/PAP/EPA)
Mężczyzna miał niezarejestrowaną broń (fot. Justin Lane/PAP/EPA)

O aresztowaniu mężczyzny z Wirginii, który próbował wejść na teren w pobliżu Kongresu, okazując służbom nieuprawniające go do tego dokumenty, poinformowała w sobotę policja. W jego samochodzie znaleziono niezarejestrowaną broń palną i ponad 500 sztuk amunicji.

Amerykańskie media: Radykalni lewicowi aktywiści wśród organizatorów szturmu na Kapitol

Amerykańskie media alarmują, że wśród organizatorów szturmu na Kapitol mieli znajdować się radykalni lewicowi aktywiści. Do tej pory aresztowany...

zobacz więcej

Wesley Allen Beeler podjechał do punktu kontroli bezpieczeństwa w pobliżu waszyngtońskiego dworca Union Station w piątek około godz. 18:30. Na jego samochodzie były naklejki z wizerunkami broni palnej i hasłami opowiadającymi się za szerokim dostępem do niej.

Policja twierdzi, że Beeler przedstawił dokumenty nieuprawniające go do wejścia na teren, gdzie trwają przegotowania do inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena. Jak informuje źródło dziennika „New York Times”, nie były one sfałszowane, a mężczyzna był zatrudniony jako podwykonawca.

Broń nie była zarejestrowana


Funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukanie pojazdu Beelera. Znaleziono w nim broń palną oraz kilkaset sztuk amunicji. Broń ta nie była zarejestrowana w Waszyngtonie.

Mężczyzna pytany przez policję przed przeszukaniem przyznał, że w środku samochodu ma broń. Został aresztowany. Postawiono mu m.in. zarzuty posiadania niezarejestrowanej broni palnej i nielegalne posiadanie amunicji. Dokumenty złożone w sądzie przez policję nie wyjaśniają, dlaczego mężczyzna próbował dostać się do obszaru o ograniczonym dostępie.

źródło:

Zobacz więcej