RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mężczyzna oskarżony o atak na Kapitol popełnił samobójstwo

W wyniku zamieszek zginęło pięć osób (fot. Michael Nigro/Pacific Press/LightRocket via Getty Images; Linkedin)
W wyniku zamieszek zginęło pięć osób (fot. Michael Nigro/Pacific Press/LightRocket via Getty Images; Linkedin)

Oskarżony o udział w szturmie na Kapitol 53-letni Christopher Stanton z Georgii popełnił samobójstwo – wynika z informacji przekazanych przez zakład medycyny sądowej z hrabstwa Fulton. Mężczyzna zmarł od rany postrzałowej klatki piersiowej.

70-latek przywiózł pod Kapitol koktajle Mołotowa, karabinek i trzy pistolety

70-letni mieszkaniec miasteczka Falkville w Alabamie przywiózł na protest zwolenników Donalda Trumpa przed Kapitolem jedenaście koktajli Mołotowa,...

zobacz więcej

Stanton został oskarżony w zeszłym tygodniu w związku z próbą nieuprawnionego wtargnięcia do Kapitolu oraz złamaniem obowiązującej w Waszyngtonie godziny policyjnej.

Zakład medycyny sądowej poinformował, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Według akt policyjnych znaleziono go z raną postrzałową w piwnicy jego domu.

Zamieszki na Kapitolu


W środę 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu, gdzie trwała procedura zatwierdzania zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Z budynku Kongresu ewakuowano obecnego wiceprezydenta Mike Pence'a i przyszłą wiceprezydent Kamalę Harris.

Władze Waszyngtonu ogłosiły wprowadzenie tego dnia godziny policyjnej. W wyniku zamieszek na Kapitolu zginęło pięć osób.

źródło:
Zobacz więcej