RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Karczewski apeluje do przedsiębiorców o cierpliwość. „Jeszcze chwila”

Z powodu pandemii nieczynne są m.in. wyciągi (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Z powodu pandemii nieczynne są m.in. wyciągi (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Ja rozumiem, że cierpliwość się kończy – powiedział w RMF FM senator PiS Stanisław Karczewski, komentując zapowiadane protesty przedsiębiorców. Podkreślił, że sytuacja epidemiczna jest wciąż trudna i zaapelował o „społeczną odpowiedzialność i solidarność”.

„Ja otwieram”. Protest włoskich restauratorów

Mniej restauracji i barów, niż wcześniej zapowiadano, było otwartych w piątek wieczorem we Włoszech wbrew obowiązującemu zakazowi. Restauratorzy...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Pamiętajmy o tym, że z powodu koronawirusa umiera dziennie w Polsce około 300 osób, to olbrzymia ilość. Dbajmy o naszych seniorów, o tych, którzy mogą zachorować i dbajmy o to, abyśmy jak najszybciej uzyskali tą odporność populacyjną i byli bezpieczni, i będziemy mogli wyeliminować wirusa – powiedział Stanisław Karczewski.

Telefony do przedsiębiorców


Uzasadniając konieczność utrzymania obostrzeń wskazał, że „Polacy są mobilnym narodem” i „jak otworzymy wyciągi, to w góry pojedzie bardzo wiele osób”. – Oczywiście na stokach jest wszystko okej, ale później się spotykamy  w restauracjach, barach, na parkingach. Jeszcze chwila cierpliwości, bardzo o to apelujemy. Bardzo nam to ułatwi walkę z koronawirusem – powiedział były marszałek Senatu. 

Poinformował, że przedstawiciele ministerstw będą dzwonić do przedsiębiorców i namawiać ich, by powstrzymali się od otwierania jednostek gastronomicznych i wyciągów,

źródło:
Zobacz więcej