RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PGE porozumiała się ze związkowcami

Porozumienie podpisano 14 stycznia 2021 r. (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)
Porozumienie podpisano 14 stycznia 2021 r. (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)

Wspólnie z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, ustalono kwestie dotyczące etatyzacji w Grupie Kapitałowej PGE – poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

PGE wspiera akcję mieszkańców w obronie Kopalni i Elektrowni Turów

PGE – właściciel Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz Elektrowni Turów w Bogatyni – wspiera mieszkańców powiatów zgorzeleckiego, bolesławieckiego i...

zobacz więcej

Napisano, że w podpisanym 14 stycznia 2021 r. dokumencie uzgodniono, że poszczególni pracodawcy z Grupy PGE, tj. spółki i oddziały, zweryfikują we współpracy ze stroną społeczną stan realizacji etatyzacji na dzień 31 grudnia 2020 r. Ponadto – jak zaznaczono – pracodawcy uzgodnią ze związkami zawodowymi – członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE „poziom etatyzacji na lata 2021-2022”.

Kolejne rozmowy 18 stycznia


Wskazano, że pozostałe postulaty związków zawodowych (z wyłączeniem postulatów płacowych niezrealizowanych w 2020 roku), zgłoszone w ramach sporów zbiorowych będą uzgadniane pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi – członkami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego GK PGE do 5 lutego 2021 roku.

Zaznaczono, że „w przypadku nieuzgodnienia obszarów, o których mowa powyżej do 5 lutego 2021 r., Pracodawcy i Związki Zawodowe kontynuować będą uzgodnienia przy udziale Zarządów Linii Biznesowych i Zarządu PGE S.A. w terminie do dnia 19 lutego 2021r.”

    Zobacz także: Prezes NBP: ewentualna obniżka stóp będzie zależna od sytuacji gospodarczej

Uzgodniono, że 18 stycznia 2021 r. podjęte zostaną w siedzibie PGE rozmowy w sprawie porozumień płacowych niezrealizowanych w 2020 roku

źródło:

Zobacz więcej