RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki. Była w ciąży

Ciało zamordowanej dziewczyny odnaleziono w środę (fot. FB/@SlaskaKWP)
Ciało zamordowanej dziewczyny odnaleziono w środę (fot. FB/@SlaskaKWP)

13-letnia Patrycja z Bytomia, której ciało znaleziono w środę w Piekarach Śląskich, była w ciąży – potwierdziła prokuratura po sekcji zwłok. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczyny była rana kłuta serca.

Zwłoki Joanny znaleźli w walizce. Policja ma trop, ruszyła ogólnoeuropejska obława

Przed Wigilią Bożego Narodzenia w jednym z hosteli zachodniego Londynu dokonano makabrycznego odkrycia. W walizce znaleziono zwłoki kobiety. Jej...

zobacz więcej

Ciało zaginionej we wtorek nastolatki znaleziono w środę na terenie nieużytków z Piekarach Śląskich. Do zabicia dziewczyny przyznał się jej 15-letni kolega.

Zbrodnia bez kary?


Chłopak nie podlega odpowiedzialności karnej, bo w chwili zbrodni nie miał ukończonych 15 lat – zabił Patrycję dzień przed jego urodzinami. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. Może w przyszłości trafić do zakładu poprawczego.

Zobacz także: Rodzice zamordowanej Patrycji: Traktowaliśmy Kacpra jak syna

Krótko po odnalezieniu zwłok media podawały nieoficjalnie informację, że Patrycja była w ciąży. Potwierdziła to sekcja zwłok.

Jak zginęła Patrycja?


– Wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatki wskazują na to, że zmarła ona bezpośrednio w wyniku rany kłutej serca. Oprócz tego na jej ciele ujawniono liczne rany kłute okolic klatki piersiowej, brzucha i gardła. Potwierdzamy, że rzeczywiście była w ciąży, natomiast nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji z uwagi na dobro prowadzonego postępowania – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

źródło:

Zobacz więcej