RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska ma „jeden z najniższych” współczynników utylizowanych szczepionek w Europie

Według mojej wiedzy, przekazanej przez prezesa Agencji Rezerw Materiałowych, mamy jeden z niższych współczynników w Europie utylizowanych dawek szczepionek przeciw COVID-19 – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Szczegółowe dane udostępniło Ministerstwo Zdrowia.

Gdzie zaszczepić się na COVID-19? Mapa punktów

Chętni po ukończeniu 18. roku życia mogą już zgłosić się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić przez infolinię telefoniczną pod...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na konferencji prasowej szef kancelarii premiera poinformował, że do tej pory na szczepienia przeciwko koronawirusowi zarejestrowało się ponad 127 tys. osób powyżej 80. roku życia. Rejestracja rozpoczęła się o północy.

Zutylizowane szczepionki


– Oczywiście cały czas zdarzają się sytuacje, że jakieś dawki czy cała ampułka ulegają zniszczeniu, ale przy tej skali – tak mamy ponad 410 tys. osób zaszczepionych – to wynika ze statystyki – podkreślił szef KPRM.

Zobacz także: Co może osoba zaszczepiona?

Zaznaczył, że nie można też robić wokół tego jakichś „niezwykłych problemów”. – Dlatego że niedobrze byłoby stworzyć atmosferę, że lekarz czy pielęgniarka będą bali się zgłosić, że została zutylizowana czy zniszczona jakaś szczepionka. Takie rzeczy się zdarzają – powiedział Dworczyk.

Ile osób już zaszczepionych?


Według informacji udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, dotąd do punktów szczepień w całej Polsce dostarczono 521 220 dawek szczepionki, zastrzyk podano 410 480 osób.

Zutylizowano 1084 dawki szczepionki.

źródło:
Zobacz więcej