RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gdzie zaszczepić się na COVID-19? Mapa punktów

Ruszyła rejestracja na szczepienie seniorów powyżej 80. roku życia. Zastrzyki są wykonywane w blisko 5 tys. punktów. Tam również można zapisać się na szczepienie. Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punków szczepień przeciw COVID-19 w całej Polsce.

Ekspert o szczepionce na COVID-19. Czy może dojść do powikłań, modyfikacji DNA?

Czy i do jakich powikłań może dojść po szczepieniu na koronawirusa? Czy osoby chore na astmę mogą się szczepić? I czy szczepionka na COVID-19...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od piątku do szczepień na koronawirusa mogą się rejestrować osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia rejestracja zostanie otwarta dla grupy wiekowej 70+. Szczepienia obu grup rozpoczną się 25 stycznia.

Rejestracja na szczepienie


– Zainteresowanie szczepieniami jest gigantyczne i to jest dobra informacja, dlatego że im szybciej i im więcej Polaków zaszczepimy, tym lepiej – podkreślił minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

Dotąd szczepienie tzw. grupy „zero” prowadzi ponad 500 szpitali węzłowych. W związku z początkiem masowej akcji szczepień liczba punktów wykonujących szczepienia od 25 stycznia zwiększy się ponad 10-krotnie.

Mapa punktów szczepień


Będzie to blisko 5 tys. placówek, obejmujących swoim zasięgiem ponad 98 proc. mieszkańców kraju.

– Do północy w piątek dla 4787 punków w całej Polsce została uruchomiona rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na rządowej stronie:
Tam dostępna jest także mapa, na której można zlokalizować placówki. O tym, jak można zarejestrować się na szczepienia, więcej informacji w przygotowanym przez portal tvp.info poradniku: Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

źródło:
Zobacz więcej