RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mały Fabian czeka na pomoc. Potrzebna operacja ratująca życie [WIDEO]

Widzowie TVP nieraz już udowodnili, że wspólnymi siłami mogą zdziałać cuda. Teraz potrzeba kolejnego cudu, by uratować niespełna dwuletniego Fabiana Pogorzelca. Chłopiec zmaga się z wieloma poważnymi chorobami. Jedyną szansą na przeżycie jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Matka z dzieckiem błagała o ratunek na Twitterze. Nie żyje osiem osób

Nie żyje sześcioletnie dziecko i jego matka, która w mediach społecznościowych apelowała o pomoc podczas pożaru dziewięciopiętrowego budynku w...

zobacz więcej

Rodzice Fabiana każdego dnia starają się zapewnić chłopcu normalne dzieciństwo. Bawią się z nim i zabierają go na spacery.

Chłopiec od urodzenia zmaga się z wieloma wrodzonymi chorobami, m.in. wadą serca, a także z zespołem Alagille’a. To choroba genetyczna, objawiająca się uporczywym swędzeniem, prowadząca do marskości wątroby. Konieczny jest przeszczep, Fabianek potrzebuje go natychmiast.

Stan chłopca pogarsza się z dnia na dzień. Niestety, żadem lekarz w Polsce nie chce podjąć się przeszczepu, bo chłopiec musi mieć najpierw wykonaną operację serca.

Potrzeba jeszcze pięć milionów złotych


Aby pokryć koszty leczenia w USA, potrzeba blisko 10 mln złotych. Na koncie chłopca brakuje nadal ponad 5 mln złotych. Rodzice apelują o pomoc, bo czasu jest coraz mniej.

Fabianowi można pomóc wpłacając środki na specjalne konto fundacji „Aktywni My”, w tytule przelewu wpisując „Fabian Pogorzelec”. Numer konta: 27 1600 1462 1083 6488 9000 0002. Chłopca można także wspierać w innych internetowych zbiórkach.


źródło:
Zobacz więcej