RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radny PO zaszczepiony poza kolejką? Polityk odmawia komentarza

Radny PO nie chce komentować sprawy (fot. Google Maps)
Radny PO nie chce komentować sprawy (fot. Google Maps)

Radny PO i wiceprzewodniczący kieleckich struktur tej partii Karol Wilczyński zaszczepił się przeciw COVID-19 – podało Radio Kielce. Według relacji rozgłośni polityk przyjął szczepionkę poza kolejnością. Wilczyński odmawia komentowania tej sprawy twierdząc, że „wiadomość o przyjęciu szczepienia to informacja dotycząca jego stanu zdrowia, więc należy do grupy danych wrażliwych”.

Olbrychski o szczepionkach dla celebrytów. „Ogromna część mojego narodu jest głupia”

– To są ludzie najbardziej wartościowi. Oni się nie pchali do tych szczepień, tak jak ja się nie pcham. Zaproszony – poszedłbym – mówił w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak czytamy na portalu internetowym Radia Kielce, do przyjęcia szczepionki przez radnego miało dojść w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Sobieskiego. Polityk PO zasiada w radzie społecznej tej placówki.

Do sprawy odniosła się wiceminister sportu Anna Krupka. – Funkcjonariusze publiczni i ważne osoby publiczne powinny dbać o ogół mieszkańców. Dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma równych i równiejszych – zadeklarowała.

Dodała, że jej ugrupowanie stosuje się do najwyższych standardów i wyciągnęło szybkie oraz stanowcze konsekwencje wobec osób, które przyjęły szczepionkę poza kolejnością. Podkreśliła też, że jeśli radny rzeczywiście zaszczepił się poza kolejnością, to jest to zachowanie „wysoce niestosowne i nieetyczne”.

Radny PiS: Skandal


Radny klubu PiS Marcin Stępniewski twierdzi natomiast, że „sytuację należy określić zupełnym skandalem”. – Jeśli dochodzi do szczepień poza kolejnością, to może zabraknąć preparatów w tym wstępnym etapie szczepień dla osób naprawdę potrzebujących – wskazuje.

Czytaj także: Od piątku możesz się zgłosić na szczepienie. Zobacz jak 

Wilczyński odmawia komentowania sprawy, zaznaczając, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wyśle odpowiedni komunikat do mediów.

źródło:
Zobacz więcej