RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Olbrychski o słowach Twardocha: Gada kompletne bzdury

Szczepan Twardoch i Daniel Olbrychski (fot. arch. PAP/Marcin Kaliński; FB/Krystyna Demska-Olbrychska)
Szczepan Twardoch i Daniel Olbrychski (fot. arch. PAP/Marcin Kaliński; FB/Krystyna Demska-Olbrychska)

Afera celebrytów, polityków i osób z władz TVN, które wzięły szczepionki przeznaczone dla medyków odbiła się w Polsce szerokim echem. Sprawę komentował m.in. Szczepan Twardoch. Jego słowa nie spodobały się Danielowi Olbrychskiemu, który u Moniki Olejnik w „Kropka nad i” TVN24 nie szczędził poecie mocnych słów.

Jak pomóc seniorom w rejestracji na szczepienie? Wiceminister wyjaśnia

Już o północy startuje rejestracja na szczepienia osób powyżej 80. roku życia. Na antenie TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśniał, że...

zobacz więcej

Raport. Celebryci, politycy i władze TVN wzięły szczepionki medyków.

„Nie chciałem komentować wiadomych szczepień, bo trzeba by się urodzić wczoraj, aby się dziwić, iż jaśniepaństwo w kolejce czekać nie będą, bo nie muszą. Tak tu jest od wieków i już, czy chodzi o znanych artystów, czy starostę z PiS” – stwierdził we wpisie w mediach społeczności autor m.in. „Morfiny”.

Słowa Szczepana Twardocha skomentował Daniel Olbrychski.

– Jest mi przykro. Pan Twardoch jest zdolnym pisarzem, a gada kompletne bzdury. To niepojęte – powiedział.

Jego zdaniem nie ma nic bulwersującego w fakcie, że kilku polityków, kilkudziesięciu celebrytów związanych głównie z TVN i osoby z władz tej stacji przyjęło szczepionki, które przysługiwały lekarzom, ich rodzinom, pracownikom służby zdrowia i studentom. Aktor zasugerował również, że mogła to być „specjalna, obrzydliwa, kolejna manipulacja, żeby zmontować sytuację tak, żeby ośmieszyć ludzi, którzy są elitą swoich środowisk i na pewno nie są zwolennikami obecnych rządów”, nie przedstawiając na to żadnych dowodów. 


- Jeśli ktoś to wymyślił, być może, nie umiem, ale ciemny lud to wszystko kupi, tylko dlaczego do tego ciemnego ludu należy pan Twardoch? - zapytał Monikę Olejnik Daniel Olbrychski.
 
– Oni byli zaproszeni na szczepienie, gdybym był zaproszony jako promotor czy ambasador, też bym poszedł – dodał.

Wywiad Olbrychskiego z Olejnik spowodował sporo zamieszania. Żona aktora Katarzyna Demska-Olbrychska opisała kulisy ukazania się rozmowy, która nie została wyemitowana w telewizji, tylko dopiero po kilku dniach trafiła na portal stacji.

źródło:
Zobacz więcej