RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wycieńczona leżała w przydrożnym rowie. Policja szuka właściciela

To 7-8 letnia suczka (fot. POlicja)
To 7-8 letnia suczka (fot. POlicja)

O błąkającym się od kilku dni psie policję poinformowali okoliczni mieszkańcy. – Na miejscu okazało się, że leciwa suczka bardzo osłabiona leży w przydrożnym rowie – mówi portalowi tvp.info kom. Agnieszka Dąbrowska z KPP w Bielsku Podlaskim. Zwierzę miało już trudności z poruszaniem się o własnych siłach, Sprawą zajął się policjant, na co dzień przewodnik psa służbowego.

Połamana suczka leżała w rowie kilka dni. Policja szuka właściciela

Dwuletnia suczka została potrącona przez samochód koło Warki. – Z połamaną miednicą i łapą leżała w rowie być może nawet dwa, trzy dni – mówi...

zobacz więcej

Informacja o błąkającym się psie dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej w Bielsku Podlaskim. Zwierzę obserwowane było na obrzeżach miasta, przy trasie Bielsk – Parcewo, już od kilku dni.

Na miejsce pojechał policyjny przewodnik psa aspirant Norbert Krupkowski. W rejon ul. Orlańskiej, w przydrożnym, zaśnieżonym rowie znalazł wyczerpanego psa.

– Ocenił, że to 7-8-letnia suczka – mówi nam kom. Agnieszka Dąbrowska. Miała nawet trudności z poruszaniem się własnych siłach.

Policjant zabrał czworonoga go domu. Jego koledzy rozpoczęli poszukiwania właściciela psa, bo zdaniem weterynarza zwierzak wyglądał na zadbanego. Tymczasowy opiekun bardzo liczy na odnalezienie domu suczki.

Wszystkie osoby mogące pomóc policjantom w ustaleniu właściciela psa proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim pod numerem telefonu 47 7125 212.

(fot. Policja)
(fot. Policja)

źródło:
Zobacz więcej