RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował znajomego siekierą i poszedł spać. Poszło o kobietę

Przyczyną konfliktu była kobieta (fot. REUTERS/Fabrizio Bensch; zdjęcie ilustracyjne)
Przyczyną konfliktu była kobieta (fot. REUTERS/Fabrizio Bensch; zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Raciąża zatrzymali 51-latka podejrzanego o zaatakowanie siekierą 47-letniego znajomego podczas alkoholowej awantury. Przyczyną konfliktu była kobieta. Ranny w brzuch trafił do szpitala. Napastnik, któremu grozi do pięciu lat więzienia, ma zakaz zbliżania do pokrzywdzonego.

Ukradł z auta pieniądze, zostawił swoje dokumenty. Wpadł, gdy pchał inny kradziony samochód

22-latek z powiatu wejherowskiego włamał się do samochodu i ukradł zostawione w nim pieniądze. Jednak już po godzinie był w rękach policji....

zobacz więcej

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska poinformowała, że do zdarzenia doszło w poniedziałkową noc w jednej z miejscowości na terenie gminy Raciąż. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali 47-latka z raną na brzuchu.

– Policjanci udzielili rannemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej do przyjazdu karetki pogotowia, którą później został przewieziony do szpitala. Obecna na miejscu 44-letnia kobieta, będąca pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie potrafiła w jednoznaczny sposób wyjaśnić funkcjonariuszom, co się stało. Wskazała tylko, że 47-latek został zaatakowany przez mieszkającego niedaleko 51-latka, który uciekł. Wciąż zmieniała jednak wersje co do okoliczności zajścia – podała podkom. Drężek-Zmysłowska.

Zatrzymanie napastnika


Rzeczniczka płońskiej policji przekazała, że gdy patrol interwencyjny udał się do domu wskazanego 51-latka, zastali go śpiącego - później mężczyzna twierdził, że odwiedził sąsiada, ale nic nie zrobił, a jego znajomego musiała ranić towarzysząca im kobieta.

Znęcał się nad córką partnerki. Policja aresztowała 29-latka

Częstochowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka...

zobacz więcej

– Funkcjonariusze ustalili, że to 51-latek ranił siekierą młodszego sąsiada. Do awantury doszło w trakcie spotkania suto zakrapianego alkoholem. Przyczyną konfliktu była owa 44-letnia kobieta, która notabene razem z nimi spożywała napoje procentowe – wyjaśniła podkom. Drężek-Zmysłowska.

Jak dodała, ostatecznie „51-letni agresor usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi mu do pięciu lat więzienia”, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania do pokrzywdzonego.

Czytaj także: Brutalny mord siekierą w Poznaniu. Mężczyzna mieszkał ze zwłokami? 

źródło:
Zobacz więcej