RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek o powrocie do szkół. Ruszą zajęcia nie tylko uczniów klas I-III

Kończą się ferie zimowe. Od poniedziałku wraca nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, ale nie tylko. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej, że od 18 stycznia wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe uczniów kształcących się w szkołach zawodowych. Zacznie się też nauka stacjonarna podopiecznych specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Dla nauczycieli została uruchomiona infolinia techniczna.

Jak pomóc seniorom w rejestracji na szczepienie? Wiceminister wyjaśnia

Już o północy startuje rejestracja na szczepienia osób powyżej 80. roku życia. Na antenie TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśniał, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Infolinia dla nauczycieli zostanie uruchomiona pod numerem telefonu 222 500 144 i ma poprawić jakość nauki zdalnej w czasie epidemii koronawirusa, wyjaśnił minister.

Zajęcia stacjonarne w szkołach od 18 stycznia


Od poniedziałku – oprócz uczniów klas I-III szkół podstawowych – do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym, nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

– Szkoła ma obowiązek w związku z powrotem dzieci do szkół zapewnić opiekę świetlicową dla najmłodszych uczniów – podkreślił minister Czarnek .

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas maturalnych i ósmych konsultacje stacjonarne w szkołach , w grupach do pięciu osób.

Testy przesiewowe nauczycieli. Są pierwsze dane


W związku z powrotem do szkół części uczniów od kilku dni prowadzona jest akcja testów przesiewowych wśród nauczycieli.

Zobacz także raport Ministerstwa Zdrowia: Ile jest dziś zakażeń i zgonów?

Do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli. Jak wyjaśnił minister edukacji, wyniki wskazują, że koronawirusem zakaziło się zaledwie 2 proc. przebadanych pedagogów.

źródło:
Zobacz więcej