RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Matka z dzieckiem błagała o ratunek na Twitterze. Nie żyje osiem osób

Ewakuowano 90 osób, jednak nie wszystkich udało się uratować (fot. Russian Emergencies Ministry\TASS via Getty Images)
Ewakuowano 90 osób, jednak nie wszystkich udało się uratować (fot. Russian Emergencies Ministry\TASS via Getty Images)

Nie żyje sześcioletnie dziecko i jego matka, która w mediach społecznościowych apelowała o pomoc podczas pożaru dziewięciopiętrowego budynku w Jekaterynburgu w Rosji. W sumie w tragedii życie straciło osiem osób, których – mimo zaangażowania kilkudziesięciu strażaków – nie udało się uratować z płomieni.

Skandal na Wyspach. Paczki dla dzieci z ubogich rodzin: dwie marchewki, dwa ziemniaki...

Jako „haniebną” określił premier Boris Johnson zawartość paczek żywnościowych dla uczniów z ubogich rodzin. Sprawa wywołała w Wielkiej Brytanii...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło nad ranem we wtorek. Gdy strażacy dotarli do budynku, paliło się mieszkanie na drugim piętrze, ale cały budynek był wypełniony gęstym dymem – natychmiast przystąpiono do ewakuacji mieszkańców.

Dziewięć specjalistycznych jednostek straży pożarnej ewakuowało 90 osób.

Dramatyczny apel na Twitterze


Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji , na które powołuje się agencja RIA Nowosti, wśród ofiar jest 38-letnia Natalia i jej sześcioletnia córka Vera. Ofiara przez kilkanaście minut wzywała pomoc, publikując wpisy na Twitterze:

„Pomocy. Płoniemy. Wezwijcie strażaków. Jestem zamknięta z dzieckiem. Mieszkanie na dole płonie, dusimy się. Na dziewiątym piętrze umieramy” – zdołała napisać kobieta.

Śledczy badają przyczyny tragedii


Śledczy ustalają tożsamość innych ofiar pożaru. W sumie zginęło osiem osób.

Wśród przyczyn tragedii rosyjskie służby wstępnie wskazują nieostrożne obchodzenie się z ogniem, zwarcie instalacji elektrycznej lub awarię sprzętu.

źródło:
Zobacz więcej