RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znęcał się nad córką partnerki. Policja aresztowała 29-latka

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu (fot. PAP/Piotr Nowak; zdjęcie ilustracyjne)
Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu (fot. PAP/Piotr Nowak; zdjęcie ilustracyjne)

Częstochowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka swojej partnerki. Dziewczynka, która ma dwa i pół roku, z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Chłopczyk wypadł z trzeciego piętra. Ciężko ranne dziecko znalazła straż miejska

Pięcioletni chłopiec wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Młyńskiej w Koszalinie. Leżące na chodniku dziecko odnalazł...

zobacz więcej

Decyzją sądu 29-latek trafił już do aresztu, gdzie spędzi kolejne trzy miesiące; jeżeli wszczęte śledztwo potwierdzi, że dziecko było ofiarą przemocy, mężczyzna może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata – podała policja.

Sprawca dobrze znany policjantom


– O zdarzeniu powiadomił szpital, do którego zostało przywiezione  dziecko z obrażeniami wskazującymi na celowe działanie osób trzecich. Do urazu doszło 6 stycznia, ale dziewczynka do szpitala trafiła dopiero następnego dnia – poinformowali policjanci.

– Zebrane w sprawie dowody i przeprowadzone czynności pozwoliły na przedstawienie zarzutu partnerowi jej matki, pod opieką którego się wtedy była. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu – dodała policja.

29-latek jest dobrze znany częstochowskim policjantom. W przeszłości był wielokrotnie karany za m.in. za bójki, pobicia i rozboje.

Czytaj także: Rodzice zgotowali Viktorowi piekło. Horror trwał tygodnie, noworodek nie żyje

źródło:

Zobacz więcej