RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Od czwartku zmiana

Powodem zakazu była mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii (fot. Shutterstock/Renatas Repcinskas)
Powodem zakazu była mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii (fot. Shutterstock/Renatas Repcinskas)

Rząd nie pracuje nad nowym rozporządzeniem ws. zakazów w ruchu lotniczym – mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Obowiązujący zakaz, wprowadzony w związku z pojawieniem się w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa, wygasa 13 stycznia. Oznacza to, że od czwartku przestanie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wysp.

Potężny mróz już blisko. Nawet -20 i obfity śnieg. Synoptyk ostrzega

Nadchodzący weekend pokaże zimowe oblicze praktycznie w całej Polsce. Czeka nas potężny mróz, sięgający nawet 20 kresek poniżej zera i duże opady...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W związku z wykryciem na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2, w grudniu minionego roku kraje te znalazły się na liście państw z zakazem lotów do Polski. Zakaz ten obowiązuje do północy 13 stycznia.

Odmiana koronawirusa VUI-202012/01


– Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym – przekazał wiceminister Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym.

Także na Twitterze Horała napisał: „Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń, to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna”. Choć od czwartku nie będzie zakazu administracyjnego lotów, to od przewoźników zależy, kiedy i jakie trasy pojawią się w siatce połączeń.

Zobacz także: Szokujące wieści z Rosji. Kobieta przeszła 18 mutacji koronawirusa

Oba kraje – Wielka Brytania i Irlandia Północna – były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do Polski.

źródło:

Zobacz więcej