RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

WHO: Drugi rok pandemii COVID-19 może być cięższy niż pierwszy

W ostatnim tygodniu odnotowano około pięciu milionów nowych zakażeń (fot. J. Conrad Williams, Jr./Newsday RM via Getty Images)

– Drugi rok pandemii COVID-19 może być cięższy niż pierwszy – uważa szef Programu ds. Zagrożeń Zdrowotnych WHO Mike Ryan. Jak wyjaśnił, taki wniosek wypływa z dynamiki transmisji wirusa, szczególnie na półkuli północnej, oraz z pojawienia się bardziej zaraźliwych mutacji.

„COVID-19 nie jest groźniejszy od grypy”. Ślady fejka wiodą do Rosji

„WHO przyznało, że covid nie jest groźniejszy od grypy” – taka informacja krąży w sieciach społecznościowych, a nawet jest publikowana w mediach,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Na początku drugiego roku pandemii trzeba powiedzieć, że może on być jeszcze gorszy, biorąc pod uwagę niektóre parametry dynamiki transmisji – mówił Ryan.

W opublikowanym wczoraj najnowszym raporcie epidemiologicznym WHO podano, że po dwóch tygodniach z mniejszą liczbą przypadków w ostatnim tygodniu odnotowano około pięciu milionów nowych zakażeń.

- Po przerwach świątecznych sytuacja w niektórych krajach znacznie się pogorszy, dopiero potem nastąpi poprawa – oceniła kierownik techniczna WHO ds. COVID-19 Maria Van Kerkhove.

Przeczytaj również o stanowisku WHO w sprawie skuteczności szczepionek na nowe szczepy koronawirusa 

źródło:
Zobacz więcej