RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sąd zdycydował ws. dalszego aresztu dla Sławomira Nowaka

Sławomir Nowak jest podejrzany o korupcję i pranie brudnych pieniędzy (fot. PAP/Leszek Szymański)
Sławomir Nowak jest podejrzany o korupcję i pranie brudnych pieniędzy (fot. PAP/Leszek Szymański)

Sławomir Nowak spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył byłemu ministrowi transportu w latach 2011-2013, areszt do 16 kwietnia. Nowak jest podejrzany o korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

Sławomir Nowak usłyszał nowe zarzuty dot. przestępstw korupcyjnych

Potwierdziły się wcześniejsze informacje portalu tvp.info o przedstawieniu nowych zarzutów Sławomirowi Nowakowi. – Czynności z udziałem Sławomira...

zobacz więcej

– W uzasadnieniu sędzia wskazała, że dowody przedstawione przez prokuratora we wniosku o przedłużenie aresztu, wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego wszystkich zarzucanych mu czynów. Również Sąd podzielił nasze obawy co do, sygnalizowanej przez nas, obawy matactwa, jak i zagrożenia surową karą pozbawienia wolności – powiedział prokurator Jan Drelewski.

Pełnomocniczka Sławomira Nowaka przekazała, że nie chce komentować decyzji na obecnym etapie śledztwa.

Prokuratura rozszerzyła zarzuty byłemu ministrowi w ubiegłym tygodniu. Dotyczą one czynów o charakterze korupcyjnym, popełnionych wspólnie i w porozumieniu z zatrzymanymi w ubiegłym tygodniu przez CBA.

Sławomir Nowak został tymczasowo aresztowany w Polsce w lipcu zeszłego roku przez CBA w związku z między innymi podejrzeniem korupcji i prania brudnych pieniędzy. Był to wynik polsko-ukraińskiego śledztwa. W latach 2011-2013 Sławomir Nowak pełnił funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie koalicji PO-PSL.

Za zarzucane mu czyny grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej