RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

FOX News: Rasistka i antysemitka ma bronić praw obywatelskich w USA

Kristen Clarke była zaangażowana w kamapnię Joe Bidena (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Prezydent elekt USA Joe Biden podejmuje pierwsze decyzje personalne. Stanowisko szefa Wydziału Praw Obywatelskich w Departamencie Sprawiedliwości ma objąć Kristen Clarke. Według Tuckera Carlsona, dziennikarza telewizji FOX News, Clarke miała głosić rasistowskie tezy podczas studiów na Harvardzie w połowie lat 90. XX wieku.

Blokada kont w USA. Prof. Krasnodębski: Szokujące, że cenzura wróciła

Blokada kont społecznościowych prezydenta Donalda Trumpa to nie tylko niebywały skandal, ale dowód na to, że ośrodki władzy w skali globalnej...

zobacz więcej

Dziennikarz przekonywał o tym podczas swojego programu „Tucker Carlson Tonight” na antenie FOX News. Według niego Clarke podczas studiów na Harvardzie, pełniąc funkcję prezesa Black Students Association, przygotowała tekst do studenckiej gazety „Harvard Crimson”. Miała w nim domagać się, „aby uniwersytet podczas kształtowania programu nauki, wziął pod uwagę fakt różnic genetycznych pomiędzy Białymi a Czarnymi”.

Czarne dzieci szybciej adaptują się do życia

Według FOX News swój wywód opierała na tezie, że czarne niemowlęta szybciej adaptują się do życia. Mniej czasu zajmuje im nauka siadania, raczkowania czy chodzenia niż białym dzieciom. Powołała się m.in. na słowa Carola Barnesa, który stwierdził, że ludzkie procesy psychiczne są kontrolowane przez melaninę, tę samą substancję, która zapewnia osobom czarnoskórym lepsze zdolności fizyczne i umysłowe.

Zobacz także: YouTube zawiesił kanał Trumpa

Impeachment Trumpa? Pence zajął jasne stanowisko

Wiceprezydent USA Mike Pence odrzucił apele Demokratów, by uruchomił procedurę z 25. poprawki konstytucji, która mówi o usunięciu ze stanowiska...

zobacz więcej

Tezy zawarte w artykule miały szokować nawet lewicowych dziennikarzy „Harvard Crimson”, którzy odmówili druku tekstu.

Wykładowca antysemita


Jednak wkrótce potem Clarke miała zaprosić na kampus jako prelegenta Tony'ego Martina. Martin, pochodzący z Trynidadu profesor w Wellesley College, znany był z antysemickich poglądów. Był autorem manifestu zatytułowanego „The Jewish Onslaught”, w którym pisał m.in. „o napaści żydowskiej” na Czarnych.

Tony Marin, który zmarł w 2013 roku, brał też udział w spotkaniach organizacji negujących Holokaust. Według Tuckera Carlsona Clarke nigdy nie zmieniła swoich poglądów. „Stały się one bardziej wyrafinowane” – napisał w tekście opublikowanym na internetowej stronie telewizji FOX News.

„Jeśli jej kandydatura trafi do Senatu, to mamy poważne kłopoty” – zakończył dziennikarz.

źródło:
Zobacz więcej