RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uważajcie na drogach! Będzie ślisko, RCB ostrzega dziewięć województw

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników  (fot. Shutterstock/JanHetman)
Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników (fot. Shutterstock/JanHetman)

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu będą powodować zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Uważajcie na siebie! - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze. Dziewięć województw objęto strzeżeniami IMGW przed oblodzeniami.

Zła jakość powietrza na Śląsku. Coraz bliżej alarmu smogowego

W poniedziałek wskazania stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu w wielu punktach woj. śląskiego utrzymywały się stale powyżej norm. Ogłoszono ...

zobacz więcej

Dla dziewięciu województw IMGW wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Zgodnie z prognozą Instytutu będą obowiązywać do godz. 8 w środę. Na śliską nawierzchnię dróg uważać będą musieli mieszkańcy Dolnego Śląska, Pomorza czy Wielkopolski.

Alert pierwszego stopnia objął całe województwa: łódzkie, opolskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Z wyłączeniem południowej części województwa dotyczy on również Dolnego Śląska, a także wschodnich powiatów Warmii i Mazur.

Na obszarach objętych ostrzeżeniem od wtorkowego popołudnia do godz. 8 w środę prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, miejscami śniegu z deszczem.

Czytaj także: Toruń i okolice już nie do poznania. Nadciąga zima [GALERIA]

źródło:

Zobacz więcej