RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyprawa na K2. Załamanie pogody powstrzymuje ekipę Gorzkowskiej [WIDEO]

W tym tygodniu załamanie pogodowe powstrzymało akcję górską Magdaleny Gorzkowskiej na K2. Od poniedziałku w bazie wiał wiatr z prędkością sięgającą 80 kilometrów na godzinę.

Wyprawa polskich himalaistów na K2. Magdalena Gorzkowska dotarła do II obozu [WIDEO]

Polska himalaistka Magdalena Gorzkowska dotarła z powrotem do bazy pod K2 po pięciu dniach akcji górskiej. Podczas tego wyjścia udało się jej...

zobacz więcej

W piątek 8 stycznia na szczycie wiatr osiągał prędkość nawet 250 kilometrów na godzinę. Od niedzieli pogoda ma się stopniowo stabilizować, a w połowie tygodnia jest szansa na wznowienie akcji górskiej.

– Musimy czekać na poprawę tydzień, nawet dwa, dziesięć dni. Jeśli będzie chociaż jeden dzień poprawy, to wyjdziemy w górę, żeby przynajmniej się rozruszać – mówi Magdalena Gorzkowska. Podczas poprzedniego wyjścia wraz ze swoją ekipą dotarła do niskiego Obozu II, gdzie spędziła noc.

Magdalena Gorzkowska była sprinterką, uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Po zakończeniu kariery lekkoatletycznej zainteresowała się górami wysokimi. Na swoim koncie ma już trzy ośmiotysięczniki: Mount Everest, Manaslu i Makalu.

teraz odtwarzane
Wycieczka po bazie na K2

źródło:
Zobacz więcej