RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar mieszkania w Brzeszczach. Ewakuowano 10 osób (WIDEO)

Z budynku ewakuowano 10 mieszkańców (fot. Dawid Burzacki – 112małopolska)
Z budynku ewakuowano 10 mieszkańców (fot. Dawid Burzacki – 112małopolska)

Do pożaru mieszkania doszło w piątek wieczorem w bloku przy ulicy 1 maja w Brzeszczach (pow. oświęcimski). Płomienie sięgały kilku metrów i były realnym zagrożeniem dla całego budynku. Ewakuowano mieszkańców. Informację otrzymaliśmy na kontakt Twoje@tvp.info.

Pożar w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Kilkaset osób ewakuowanych

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi wybuchł pożar. – Płonął szacht instalacyjny – powiedział portalowi tvp.info oficer prasowy...

zobacz więcej

Straż Pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała ok. 20:30. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej i Policję.

W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu (OSP Brzeszcze) z okna jednego z mieszkań na parterze wydostawał się ogień. Płomienie sięgały kilku metrów i były realnym zagrożeniem dla całego budynku. Strażacy bardzo szybko opanowali pożar.

Z budynku ewakuowano 10 osób w tym dziecko, które z zadymionej klatki wyniósł jeden ze strażaków OSP Brzeszcze. Mieszkańcy znaleźli schronienie w ustawionym w pobliżu ogrzewanym namiocie pneumatycznym.. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał ewakuowane osoby.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały kilka godzin. Przyczyny pożaru ustala policja.

źródło:
Zobacz więcej