RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oficjalne konto prezydenckie na Twitterze nie jest zablokowane

Twitter zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych (fot. Erin Scott/Bloomberg via Getty Images; Shutterstock)
Twitter zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych (fot. Erin Scott/Bloomberg via Getty Images; Shutterstock)

Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta USA (@POTUS) i Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane. Korzystanie z nich podlegało będzie jednak ograniczeniom, których firma nie sprecyzowała.

Donald Trump: Nie zostaniemy uciszeni! Twitter blokuje kolejne profile

Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego...

zobacz więcej

Gigant wśród platform społecznościowych zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych.

Po zablokowaniu prywatnego konta Donalda Trumpa Twitter usunął serię tweetów, którą zamieścił on na koncie prezydenckim w piątek wieczór, gdy stracił dostęp do prywatnego profilu.

Konto @TeamTrump


Wykorzystywane dla potrzeb kampanijnych konto @TeamTrump, gdzie prezydent USA także opublikował w piątek zakwestionowane później tweety, zostało zawieszone, a wpisy usunięte.

@POTUS (President of the United States) to profil zarezerwowany dla urzędującego szefa państwa, ale Trump do tej pory rzadko z niego korzystał.

Twitter bezprecedensową decyzję zablokowania gospodarzowi Białego Domu prywatnego konta argumentował „ryzykiem podżegania do przemocy”.

źródło:

Zobacz więcej