RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wprowadzili na rynek 400 kg narkotyków. CBŚP zatrzymało 24 osoby

Akcja była wynikiem wielomiesięcznego śledztwa (fot. CBŚP)
Akcja była wynikiem wielomiesięcznego śledztwa (fot. CBŚP)

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 24 osoby należące do gangu narkotykowego. Według śledczych grupa mogła wprowadzić do obrotu ok. 400 kg amfetaminy i marihuany, dopuszczali się także rozbojów i kradzieży. 15 osób zostało aresztowanych.

Gangsterzy urządzili piekło mężczyźnie, który wynajął im dom

Prawdziwym koszmarem zakończyło się dla 34-letniego Polaka mieszkającego w Niemczech wynajęcie rodakom domu w miejscowości Linnich. Nie dosyć, że...

zobacz więcej

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazała, że policjanci z warszawskiego zarządu biura, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 24 osoby na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sprzedawali psychotropy


Akcja była wynikiem wielomiesięcznego śledztwa, w trakcie którego ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym wprowadzała w latach 2011-19 do obrotu środki odurzające i psychotropowe.

– Działania zostały przeprowadzone w Warszawie, Pruszkowie i Grudziądzu. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych – podała nadkom. Jurkiewicz. 24 zatrzymane osoby i dwie kolejne doprowadzone z zakładów karnych,  usłyszały zarzuty  w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

CBŚP i pogranicznicy przerwali marzenia przemytników „trawki” o wielkich zyskach

Funkcjonariusze CBŚP oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn zamieszanych w przemyt marihuany z Hiszpanii do...

zobacz więcej

– Zarzuty dotyczą głównie  kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Materiały śledztwa wskazują, że podejrzani dopuszczali się także przestępstw rozboju – poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował 15 podejrzanych, a wobec pozostałych osób zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze.

Prok. Skrzyniarz przekazała, że śledztwo ma charakter „wielowątkowy i wieloosobowy”; postępowanie obejmuje 33 osoby. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

źródło:

Zobacz więcej