RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP i pogranicznicy przerwali marzenia przemytników „trawki” o wielkich zyskach

Funkcjonariusze przejęli dostawę marihuany z Hiszpanii (fot. CBŚP)
Funkcjonariusze przejęli dostawę marihuany z Hiszpanii (fot. CBŚP)

Funkcjonariusze CBŚP oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn zamieszanych w przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski. Podczas akcji przejęto także 7 kg narkotyku, które jeden z kurierów wiózł do organizatorów całej operacji. Paczki z „trawką” ukryte były w kołach znajdujących „na pace” samochodu dostawczego.

Z Hiszpanii płynie do całej Europy rzeka marihuany wartej setki milionów euro

Według ekspertów nowoczesna produkcja „trawki” pozwala na zwiększenie wydajności upraw za sprawą nowoczesnych systemów nawożenia, nawadniania oraz...

zobacz więcej

Policjanci i pogranicznicy ustalili, że na Lubelszczyźnie pojawili się handlarze marihuaną, który kilkakrotnie sprowadzili z Hiszpanii już kilka transportów „trawki”. Z informacji operacyjnych wynikało, że kolejna partia narkotyku ma być przywieziona do Polski.

Ustalonego dnia funkcjonariusze zatrzymali na trenie powiatu bialskiego samochód dostawczy, w którym miała znajdować się marihuana. Paczki z narkotykiem były ukryte w czterech kołach „na pace”.

Funkcjonariusze doliczyli się 7 kg towaru. Kierowca auta został zatrzymany. W tym samym czasie ujęto jeszcze trzy osoby, zamieszane w przemyt i handel narkotykami.

Cała czwórka trafiła przed oblicze prokuratora Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kierowania co najmniej siedmiokrotnym przemytem marihuany o łącznej wadze ok. 48 kg.

To oni mieli zorganizować całą operację. Umówili się z dostawcą w Hiszpanii, zapłacili za towar, a także wynajęli samochody i przekazali kierowcom, gdzie mogą odebrać towar.

Dwaj pozostali to kurierzy, których rolą było dostarczenie narkotyki z Hiszpanii do Polski.

Cała czwórka usłyszała zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości środków odurzających. Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Przemytnikom grozi do 15 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej