RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bielan: Nie ma żadnych oficjalnych rozmów z PSL

W ocenie europosła PiS trzecia kadencja Zjednoczonej Prawicy jest „jak najbardziej możliwa” (fot. PAP/Szymon Łabiński)

Jest oczywiście współpraca w parlamencie między klubami. PSL jest w opozycji i nie sądzę, by w następnych miesiącach to się zmieniło – stwierdził w RNF FM europoseł PiS Adam Bielan. Zapewnił, że „nie ma żadnych oficjalnych rozmów z PSL”.

Koniec z większością opozycji w Senacie? Wicemarszałek z PSL: Pogrzebana szansa

Pozostała jałowa formuła trwania w anty-PiS, gdzie nie ma strategicznego myślenia dalej niż przeżycie kolejnej sesji Senatu bez większej wpadki –...

zobacz więcej

W programie „Gość Krzysztofa Ziemca” w RMF FM Adam Bielan zastrzegł, że „to nie oznacza, iż ludowcy nie mogą poprzeć ustaw, które zgłasza rząd, albo zmian personalnych”. – Jesteśmy skazani szukać porozumienia w Senacie. Mam nadzieję, że to się uda – powiedział.

Adam Bielan ocenił, że trzecia kadencja Zjednoczonej Prawicy jest „jak najbardziej możliwa”. – Przechodzimy kryzys, to nie jest dobry moment dla nas, mamy rozmaite napięcia wewnętrzne i mamy otwartych kilka frontów. Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy mieli w końcu warunki, aby przejść do naszej ofensywy programowej. Teraz głównym celem rządu – i na tym się skupiamy – jest skuteczna walka z pandemią – powiedział europoseł.

Wyraził też nadzieję na porozumienie w sprawie budżetu unijnego. – Jeżeli będziemy się trzymać traktatów europejskich, jeżeli nie będziemy wiązać kwestii budżetowych z innymi sprawami, to szanse są duże – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej