RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drugi kraj dopuścił szczepionkę Pfizer/BioNTech. Wyzwaniem jest tu klimat

Do tej pory potwierdzono tam ponad 87 tys. przypadków zakażenia (fot. Tayfun Coskun/Anadolu Agency via Getty Images)

Bahrajn jako drugi, po Wielkiej Brytanii, kraj na świecie dopuścił do użycia szczepionkę Pfizer/BioNTech na koronawirusa – poinformowały w piątek wieczorem władze tego kraju.

Godzina policyjna w święta we Włoszech. Kwarantanna dla turystów zagranicznych

We Włoszech podczas świąt Bożego Narodzenia dalej będzie obowiązywać godzina policyjna od 22:00 do 5:00. W noc sylwestrową zostanie przedłużona do...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Potwierdzenie zaaprobowania szczepionki przez Krajowy Urząd Regulacji Zdrowia królestwa Bahrajnu nastąpiło po dokładnej analizie i przeglądzie  dokonanym przez władze wszystkich dostępnych danych – poinformowano za pośrednictwem państwowej agencji Prasowej Bahrajnu (BNA).

Nie podano, jak będą dostarczone szczepionki ani kiedy rozpoczną się szczepienia.

Wysłanie szczepionki


Szczepionka musi być przechowywana i wysyłana w bardzo niskich temperaturach, około minus 70 stopni Celsjusza, co jest bezpośrednim wyzwaniem dla Bahrajnu, w którym latem regularnie występują temperatury około 40 stopni Celsjusza i wysoka wilgotność.

Bahrajn dysponuje państwowym przewoźnikiem Gulf Air, którego mógłby użyć do transportu szczepionek. W niedalekich Zjednoczonych Emiratach Arabskich przewoźnik na dalekich trasach w Dubaju poinformował już, że przygotowuje swoje urządzenia do dystrybucji szczepionek w bardzo niskich temperaturach.

– Zatwierdzenie szczepionki Pfizer/BioNTech to kolejna krajowa odpowiedź królestwa na koronawirusa Covid-19, w której priorytetem jest ochrona zdrowia wszystkich obywateli i mieszkańców podczas pandemii – powiedziała dr Mariam al-Jalahma, dyrektor generalna Krajowego Urzędu Regulacji Zdrowia Bahrajnu. W Bahrajnie leżącym na małej wysepce w pobliżu Arabii Saudyjskiej nad Zatoką Perską, liczącym 1,6 mln mieszkańców, potwierdzono ponad 87 tys. przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 341 osób. Do tej pory wykonano tu ponad 2 mln testów.

źródło:

Zobacz więcej