RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy będzie można swobodnie wjechać do Włoch? Informacja MSZ

Od 21 grudnia do 6 stycznia przepisy te zostaną zaostrzone (fot. Andrea Ronchini/NurPhoto via Getty Images)

Polacy przybywający do Włoch począwszy od 10 grudnia muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu molekularnego lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego na 48 godzin przed wjazdem do tego kraju. Taką informację zamieszczono na stronie włoskiego MSZ w piątek.

Komisarz włoskiego rządu: Trzecia fala pandemii utrudniłaby szczepienia

Trzecia fala pandemii skomplikowałaby kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi – ostrzegł w czwartek komisarz rządu Włoch ds. kryzysu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Polska znalazła się na liście wszystkich krajów UE, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i księstwa Monako, których obywatele muszą poddać się takiemu testowi na obecność koronawirusa przed wjazdem do Włoch. W przypadku jego braku trzeba poddać się izolacji i nadzorowi sanitarnemu – ogłosiło MSZ w Rzymie.

Zaostrzenie przepisów


Następnie, od 21 grudnia do 6 stycznia, przepisy te zostaną zaostrzone. W przypadku obywateli tych wszystkich krajów, a zatem także Polski, w okresie świąteczno-noworocznym konieczne będzie poddanie się kwarantannie natychmiast po przyjeździe. Obowiązek dotyczyć będzie zatem osób przybywających do Włoch turystycznie.

Negatywny wynik testu wystarczy tylko w przypadku, gdy obywatele tych krajów przyjeżdżają z powodu pracy, nauki czy innej pilnej potrzeby albo gdy wracają do swego miejsca zamieszkania.

źródło:

Zobacz więcej