RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pandemia na Wyspach nie odpuszcza. Ponad pół tysiąca zgonów minionej doby

W Wielkiej Brytanii wykryto ponad 16 tysięcy zakażeń (fot. Justin Setterfield/Getty Images)

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 504 zgony z powodu Covid-19 oraz wykryto 16 298 zakażeń koronawirusem – poinformował w piątek po południu brytyjski rząd.

Koronawirus. Rekord liczby zgonów we Włoszech

Włosi zanotowali najwyższą dzienną liczbę zgonów od początku pandemii koronawirusa. Minionej doby na Covid-19 zmarły aż 993 osoby. Taką informację...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Liczba zgonów jest wyższa o 90 od bilansu z czwartku, ale o 17 niższa od tego z piątku przed tygodniem. Natomiast od rekordowej statystyki w czasie drugiej fali epidemii, którą zanotowano 25 listopada, jest mniejsza o 192.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 60 617, z czego 53 025 osób zmarło w Anglii, 3889 – w Szkocji, 2671 – w Walii, a 1032 – w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Nowe zakażenia


Z kolei liczba nowo wykrytych zakażeń jest wyższa o 1419 od bilansu z czwartku, ale to 14. kolejny dzień, gdy dobowe statystyki są poniżej poziomu 20 tysięcy, który wcześniej przez miesiąc był przekraczany niemal codziennie. Także w każdej z części kraju liczby nowych zakażeń są bardzo zbliżone do tych z czwartku i środy.

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wzrosła do 1 690 432, wskutek czego Wielka Brytania ponownie wyprzedziła Hiszpanię i jest obecnie na szóstym miejscu na świecie – po USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

Godzina policyjna w święta we Włoszech. Kwarantanna dla turystów zagranicznych

We Włoszech podczas świąt Bożego Narodzenia dalej będzie obowiązywać godzina policyjna od 22:00 do 5:00. W noc sylwestrową zostanie przedłużona do...

zobacz więcej

Wykonane testy


W ciągu ostatniej doby wykonano 389,5 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, zaś od początku epidemii – już ponad 42 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 582,3 tys. testów na dobę. 

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w środę a godz. 17 w czwartek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w czwartek a godz. 9 w piątek.

Według danych z czwartku, które nie obejmują Irlandii Północnej, w szpitalach przebywało 14 154 chorych na Covid-19, co oznacza spadek o 350 w stosunku do środy.

Wcześniej w piątek podano, że współczynnik R, który oznacza poziom rozprzestrzeniania się epidemii, spadł w stosunku do poprzedniego tygodnia z 0,9-1,0 do 0,8-1,0. Każda wartość R powyżej 1 oznacza, że epidemia się rozwija, poniżej – że słabnie.

źródło:

Zobacz więcej