RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Rekord liczby zgonów we Włoszech

Bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 58 tys.(fot. Ivan Romano/Getty Images)

Włosi zanotowali najwyższą dzienną liczbę zgonów od początku pandemii koronawirusa. Minionej doby na Covid-19 zmarły aż 993 osoby. Taką informację podało w czwartek tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Zanotowano 23 225 nowych zakażeń, przeprowadzono 226 tysięcy testów.

Szwecja: Ponad 7 tys. zgonów. Rząd zamyka szkoły średnie

W Szwecji łączna liczba zgonów na Covid-19 przekroczyła w czwartek 7 tys. W ciągu doby liczba zakażonych zwiększyła się o prawie 6,5 tys. osób. W...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

We Włoszech koronawirusa wykryto dotychczas u ponad 1,6 miliona mieszkańców, przy czym ludność tego kraju wynosi około 60 milionów. Wyzdrowiało dotąd 846 tysięcy. Obecnie zakażonych jest co najmniej 759 tysięcy osób.

Umiera więcej osób niż wiosną


W środę zarejestrowano 684 zgony i ponad 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem wykrytych w 207 tysiącach testów. Jednak już minionej doby na Covid-19 zmarło aż 993 osób. To najwięcej od początku pandemii, która dotknęła Włochów już w lutym.

Bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 58 038.

Liczba hospitalizowanych pacjentów spadła o 682, do 31 772. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 3597 najciężej chorych na Covid-19, o 19 mniej niż dzień wcześniej.

Nowy dekret rządu


Na czwartkowy wieczór zapowiedziano konferencję prasową premiera Giuseppe Contego, który ma przedstawić szczegóły nowego dekretu rządu dotyczącego restrykcji w ramach walki z pandemią, także w okresie świąteczno-noworocznym. Według źródeł rządowych, cytowanych przez media, obecnie zamknięte szkoły średnie mają zostać otwarte po feriach, czyli 7 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej