RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć zapaśnika Dominika Sikory: prokuratura zawiesiła śledztwo

Policja wciąż szuka sprawcy pobicia Dominika Sikory (fot. policja.pl)

Poznańska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika Dominika Sikory, do którego doszło kilka miesięcy temu. Wszystko przez to, że policja nie jest w stanie odnaleźć sprawcy – Olgierda Michalskiego, który uciekł z kraju.

Bawił się na rynku w Poznaniu. Zapaśnik pobity na śmierć

W szpitalu zmarł zapaśnik klubu Sobieski Poznań, 29-letni Dominik Sikora. Mężczyzna został brutalnie pobity na poznańskim Starym Rynku. Policja...

zobacz więcej

Do pobicia Dominika Sikory doszło w nocy z 26 na 27 stycznia na Starym Rynku w Poznaniu. Mężczyzna z obrażeniami głowy i obrzękiem mózgu trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Kamery monitoringu zarejestrowały, jak Sikora szedł przez Stare Miasto, za nim miał iść barczysty mężczyzna. Momentu ataku kamery nie zarejestrowały, na nagraniu widać tylko leżącego zapaśnika.

Okazało się, że sprawcą jest znany tamtejszej policji Olgierd Michalski. Mężczyzna był w przeszłości skazany na więzienie, m.in. za napaść na policjantów, która zakończyła się strzelaniną. Po pobiciu Sikory mężczyzna uciekł z Polski. Wystawiono za nim list gończy.

Przeczytaj też: Nagranie z chwili pobicia zapaśnika z Poznania. To był jeden cios

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w rozmowie z portalem tvp.info, że śledztwo w tej sprawie zostało zawieszone z uwagi na niemożność ujęcia podejrzanego. Jak stwierdził, decyzja została podjęta pod koniec maja tego. Prokuratura chce mu postawić ciężkie zarzuty.

Dominik Sikora był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

źródło:
Zobacz więcej