RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znana aktorka ogłosiła, że jest transpłciowym mężczyzną

Ellen Page (fot. Rich Polk/Getty Images for IMDb)

Popularna aktorka Ellen Page ogłosiła w mediach społecznościowych, że nie jest już kobietą, tylko transpłciowym mężczyzną o imieniu Elliot. Oznajmiła też, że transfobiczni politycy mają krew na rękach.

Chemsex, narkotyki, legalizacja prostytucji. Warszawski ratusz i miliony na organizacje LGBT

Portal tvp.info dotarł do analizy przygotowanej przez posła Sebastiana Kaletę. Z raportu, który przedstawia działalność niektórych organizacji...

zobacz więcej

Page to aktorka znana z serialowych hitów, takich jak „The Umbrella Academy”, czy filmu „Juno”. Kobieta we wpisie na Instagramie oznajmiła swoją decyzję.

„Jestem szczęśliwy, że tu jestem. Że dotarłem do tego miejsca w swoim życiu” – czytamy w jej wpisie. Aktorka podziękowała fanom za „odwagę, hojność i nieustanną pracę, by uczynić świat lepszym, bardziej otwartym i empatycznym”.

Aktorka pisze też, że całą mocą popiera LGBTQ. Dalej opisuje, że mimo to, iż jest osobą szczęśliwą, boi się. „Mimo szczęścia, które teraz czuję, i świadomości, jak jestem uprzywilejowany, boję się. Boję się wścibskości, hejtu, żartów i przemocy” – napisała.

Przeczytaj też: Uzgadnianie płci, równość małżeńska. Spurek: UE musi zmusić każde państwo

Obwiniła też polityków homofobicznych i transfobicznych winą za śmierć osób, które zmieniają płeć. „Kocham być trans. I kocham być queer. (…)Wszystkim osobom trans, które mierzą się z nękaniem, nienawiścią do siebie, wykorzystywaniem i codzienną groźbą przemocy, chcę powiedzieć: widzę was, kocham was i zrobię wszystko, by zmienić ten świat na lepsze” – kończy wywód.

Przed dwoma laty Page poinformowała, że wzięła ślub z kobietą.

źródło:
Zobacz więcej