RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donald Tusk najwybitniejszym Polakiem wszech czasów? Wpis hitem na Twitterze

Donald Tusk, szef EPP i były premier RP (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/ Getty Images)

W sieci pojawiło się przypomnienie, że mija sześć lat od wyboru Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak podkreślono, były szef PO to jeden z „najwybitniejszych Polaków wszech czasów”. „Teraz to chyba tylko Watykan” – żartują internauci, politycy i dziennikarze.

Najnowszy sondaż to przełom? Zdecydowana odpowiedź politologa

Nowe badanie opinii publicznej pokazuje wzrost poparcia PiS i spadek Koalicji Obywatelskiej. – Na pewno nie możemy jeszcze mówić o przełomie, a...

zobacz więcej

Donald Tusk urząd przewodniczącego Rady Europejskiej objął 1 grudnia 2014 r. Kwestią sporną pozostaje to, czy piastując tak ważną funkcję dbał o polskie interesy i przyczynił się do wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Zdecydowana większość internautów komentujących najnowszy wpis ws. byłego szefa PO z pewnością nie podziela jednak opinii, że Donalda Tuska można zapisać do grona „najwybitniejszych Polaków wszech czasów”.

„Mało geniusz - EUgeniusz!” – zażartował w sieci Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z PiS.

„Najwybitniejszy przedstawiciel Drogi Mlecznej. Obok Pepika Skocz No” – dodał publicysta „Sieci” Stanisław Janecki.

„Chłopaki lubią fantasy”


Z kolei prof. Stanisław Żerko wskazał, że błędy w pochwalnym wpisie na temat Tuska pojawiają się nie tylko w warstwie merytorycznej. „Opinia tak samo prawidłowa jak pisownia »wszechczasów« zamiast poprawnie »wszech czasów«”. Zażartował też, że Donalda Tuska w historii Polski umieściłby gdzieś „między Mikołajem Kopernikiem a Fryderykiem Chopinem”. „A taka Curie-Skłodowska to w ogóle nie ma co startować do Tuska Donalda” – napisał.

„Chłopaki lubią fantasy i wspomnienia” – skomentował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk i dodał: „Brakuje muzyki z Gladiatora”.

Kasprzak się dziwi, Tusk tumani

W weekendowej „Gazecie Wyborczej” Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, ubolewa nad tym, że opozycja nie jest koncepcyjnie przygotowana do przejęcia...

zobacz więcej

Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze dodał: „O tym, że jest jednym z najwybitniejszych Polaków wszech czasów, Tusk pisał już w swoim głośnym tekście z 2018 r.”.

Publicysta „Niedzieli” Andrzej Stelmasiak ironizował, że nie rozumie, dlaczego wielu Polaków „przegapiło tak ważną rocznicę”. „Pamiętacie te tytuły: »papież« i »Król Europy« w jednym... Jednym słowem był wspaniały i aż tyle spraw załatwił dla nas, Polaków, że aż trudno to wszystko zliczyć/się połapać” – stwierdził.

  Zobacz także: Wpis Gasiuk-Pihowicz rozbawił internautów

„Śmiało można powiedzieć, że po Mieszku I, Donald Tusk a potem długo, długo nikt….” – ocenił Sławomir Batko, rady z Opola.

„Krzyżówka Kopernika i Jobsa”


„Najwybitniejszy człowiek Wszechgalaktyki” – dodał europoseł Patryk Jaki. „Krzyżówka Chopina – Kopernika – Reagana – W. Jagiełły - Jobsa” – napisał polityk.

Posłowie opozycji wykonują rozkazy Lempart. Taki biznes

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart owinęła sobie opozycję wokół palca. Gdy każe im „wypie***”, ci milkną w sprawie protestów. Gdy każe im, by...

zobacz więcej

Sieć zalały również setki wpisów internautów. Polacy proszą m.in., by ktoś przypomniał, „co mamy z tego wydarzenia jako Polska”.

W odpowiedzi na wpis sympatyków Platformy Obywatelskiej pani Paulina przypomniała, że mija też właśnie 15 lat, od kiedy Donald Tusk przegrał wybory prezydenckie z Lechem Kaczyńskim. „Do dziś nie może pogodzić się z porażką” – oceniła.

  Zobacz także: 15 lat temu Kaczyński i Tusk zmierzyli się w wyborach

Rozumiem, że ktoś może cenić Tuska jako polityka, lubić go jako człowieka czy coś, ale z tym »jeden z najwybitniejszych« to ktoś tam mocno przesadził. Platforma dalej się nie otrząsnęła po jego odejściu” – pisze kolejny z użytkowników sieci.

„Pewnie sam się srogo zdziwił”


W podobnym tonie wypowiedział się pan Tomasz: „Donald Tusk, owszem, ma swój dyskretny urok, owszem, ciężarem gatunkowym zdominował na lata polską politykę, ale nawet on pewnie srogo się zdziwił, czytając o sobie jako jednym z najwybitniejszych Polaków wszech czasów”.

źródło:
Zobacz więcej