RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Boże Narodzenie w domach. Łotwa przedłuża stan wyjątkowy

Na Łotwie nie można organizować jarmarków bożonarodzeniowych (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK, zdjęcie ilustracyjne)

Stan wyjątkowy na Łotwie zostanie przedłużony do 11 stycznia. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia. Noszenie masek będzie obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych. Nos i usta będą musieli zasłaniać również najmłodsi uczniowie.

Prezydent Portugalii ogłosił stan wyjątkowy

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa ogłosił w piątek wieczorem stan wyjątkowy w związku z nasilającą się epidemią Covid-19. Nowe...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od czwartku mieszkańcy Łotwy będą zobowiązani do przestrzegania zasady „2 plus 2”, czyli dwóch metrów dystansu i ograniczenia spotkań do maksymalnie dwóch osób.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok można będzie obchodzić jedynie w domach. Zabronione będzie organizowanie prywatnych imprez.

W dalszym ciągu nie mogą funkcjonować muzea, galerie, teatry i kina. Nie można organizować bożonarodzeniowych jarmarków. Sklepy i centra handlowe mogą być czynne w dni powszednie. W weekendy otwarte będą tylko apteki i placówki handlowe oferujące podstawowe produkty spożywcze.

Od czwartku w sklepach na jednego klienta przypada co najmniej 15 m kw. powierzchni. Informacja o liczbie osób, które mogą robić zakupy, musi być widoczna przy wejściu.

We wtorek na dwumilionowej Łotwie stwierdzono ponad 600 zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii zostało zakażonych prawie 18 tys. osób.

źródło:
Zobacz więcej