RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA zatrzymało siedem osób. Wśród nich są urzędniczki

To pierwsze zatrzymania w sprawie (fot. CBA)

Agenci CBA wspólnie ze Strażą Graniczną zatrzymali siedem osób, które za pieniądze legalizowały pobyt cudzoziemców na terenie Polski – dowiedział się portal tvp.info. Wśród zatrzymanych są urzędniczki dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego.

CBA w warszawskim ratuszu. Przeszukano też mieszkanie byłego agenta ABW

Agenci CBA dokonali przeszukań w kilku miejscach na terenie województw mazowieckiego i wielkopolskiego – dowiedział się portal tvp.info. Sprawa ma...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze z wrocławskiej delegatury Biura wraz ze Strażą Graniczną.

Postępowanie dotyczy wręczania oraz przyjmowania łapówek w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Wśród zatrzymanych są cztery kobiety, w tym dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główna specjalistka w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz pomocnik tych przestępstw.

Śledztwo rozwojowe


Oprócz tego zatrzymano też trzy kobiety, w tym jedną kierującą zorganizowaną grupą przestępczą. Czynności przeprowadzono na terenie Wrocławia i Sieradza.

Według CBA zatrzymane urzędniczki przyjęły „szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców” – podaje Biuro.

Obecnie trwają przeszukania w miejscach pracy zatrzymanych. Siedmioro zatrzymanych trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty karne. „To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe” – zaznacza CBA.

źródło:
Zobacz więcej