RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ozdrowieniec apeluje: Ja już oddałem osocze, a ty?

Muzyk miał wielkie szczęście i przeszedł chorobę praktycznie bezobjawowo (fot. Twoje Info)

Za naszym pośrednictwem Kamil Siciak – zawodowy muzyk sesyjny, który przeszedł COVID-19, apeluje do wszystkich ozdrowieńców o oddawanie osocza. – Taki gest może uratować komuś życie – przypomina.  

Dawcy osocza mogą liczyć na przywileje [WIDEO]

Osocze osób, które pokonały koronawirusa, zawiera cenne przeciwciała, które pomagają w leczeniu chorych na COVID-19. Osocze oddane podczas jednej...

zobacz więcej

„Za pośrednictwem TVP Info chciałbym zachęcić wszystkich, a w szczególności osoby, które koronawirusa mają już za sobą, do oddawania osocza w stacjach krwiodawstwa. Tym prostym gestem możemy uratować komuś życie lub pomóc szybciej wrócić do zdrowia” – napisał Kamil Siciak na kontakt Twoje Info.

Muzyk uspokaja wszystkich, zapewniając, że nie ma się czego bać. – Pobranie jest bezpiecznie, łatwe i prawie bezbolesne, a jeśli macie jakieś wątpliwości, to pracownicy stacji krwiodawstwa zawsze służą pomocą – zaznaczył.

Mężczyzna miał wielkie szczęście i przeszedł chorobę praktycznie bezobjawowo. 

Ja już oddałem, a ty?


– Wszyscy wiemy, że inni mieli mniej szczęścia niż ja, więc tym bardziej chciałem w jakiś sposób pomóc w walce z pandemią. Krew i jej składniki oddaję już od ponad 12 lat i naprawdę nie ma się czego bać. Tak niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi – szczególnie w tych czasach. „Łączy nas krew, która ratuje życie” – warto o tym pamiętać. Ja już oddałem, a ty?

źródło:
Zobacz więcej