RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta”

Będę najszczęśliwszy, jeśli w szpitalach tymczasowych nie będzie żadnego pacjenta i jeszcze bardziej szczęśliwy, gdy pożegnamy się z epidemią – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Szef szpitala na Narodowym wyjaśnia, czy to „izolatorium”

Szpitale tymczasowe są przygotowane na kompensację drugiej fazy, kiedy w szpitalach brakuje już miejsca dla ciężko chorych – powiedział w programie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier był pytany o deklarację szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka dotyczącą podpisania umowy z operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie, na którym znajduje się szpital tymczasowy.

Szef rządu stwierdził, że szpitale tymczasowe, zgodnie z przedstawioną przed sześcioma tygodniami strategią walki z pandemią, mają stanowić „czwartą linię obrony”.

– Ja będę najszczęśliwszy, jeżeli w tych szpitalach nie będzie żadnego pacjenta, a będę jeszcze bardziej szczęśliwy, jeśli nie będzie już pacjentów COVID-19 w ogóle, jeżeli pożegnamy się z epidemią – mówił Morawiecki.

– Staraliśmy się utworzyć, w jak najkrótszym możliwym czasie, jak najwięcej łóżek COVID-owych i to zrobiliśmy. Dotworzyliśmy 25 tys. łóżek COVID-owych i będziemy je trzymali – dodał.

Szpital Narodowy: 26 pacjentów; nikt nie jest podłączony do respiratora

W Szpitalu Narodowym w Warszawie przebywa obecnie 26 pacjentów; nikt nie jest podłączony do respiratora - poinformował lek. med. Michał Hampel tam...

zobacz więcej

Na konferencji 10 listopada szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że szpital narodowy powstał na podstawie decyzji administracyjnej premiera wydanej dla Stadionu Narodowego. Jak mówił, zgodnie z tą decyzją, kancelaria premiera podpisuje umowę ze stadionem i finansuje ze środków kancelarii uruchomienie tego szpitala.

– Umowa jest w trakcie ustaleń, w tej chwili jest w Prokuratorii (Generalnej), jest jeszcze niepodpisana. A szpital został zbudowany dzięki temu, że decyzja administracyjna prezesa Rady Ministrów miała rygor wykonalności natychmiastowej. I taka była podstawa prawna realizacji tej inwestycji – oświadczył wówczas Dworczyk.

źródło:
Zobacz więcej