RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Pensylwanii wstrzymano certyfikację wyników wyborów prezydenckich

Prawnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani kwestionuje wynik wyborczy (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Sędzia sądu apelacyjnego Pensylwanii Patricia McCullough nakazała urzędnikom stanowym wstrzymać dalsze kroki w sprawie certyfikacji wyników wyborów prezydenckich. Stało się to dzień po tym, jak gubernator Tom Wolf ogłosił demokratę Joe Bidena zwycięzcą wyborów w stanie.

W Georgii ręcznie policzyli głosy. Efekt? Pierwsza taka sytuacja od 28 lat

Wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych czeka na ostatecznie rozstrzygnięcie. Moment ten przybliżyło ponowne podliczenie w spornym...

zobacz więcej

Wczoraj sekretarz stanu Pensylwania Kathy Boockvar certyfikowała wyniki stanowe po zatwierdzeniu rezultatów głosowania we wszystkich 67 hrabstwach. Gubernator Tom Wolf poinformował na Twitterze, że podpisał już stosowny dokument w tej sprawie.

Zgodnie z końcowymi wynikami przewaga Bidena nad Trumpem wyniosła w zapewniającej 20 głosów elektorskich Pensylwanii 80 055 głosów.

Republikanie złożyli w sobotę pozew, kwestionując około 2,5 mln przesyłanych pocztą głosów, które w większości oddano na Bidena.

W środę sędzia Patricia McCullough wydała postanowienie uniemożliwiające stanowi podjęcie kroków w celu potwierdzenia wyników wyborów do czasu rozprawy, która ma się odbyć w piątek rano.

źródło:
Zobacz więcej