RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kadm w produkcie zbożowym dla dzieci. GIS ostrzega

Producent wycofał określone partie kaszek (fot. Shutterstock/zi3000, zdjęcie ilustracyjne)

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego o żywności, poinformował o przekroczeniu najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu w jednej partii produktu zbożowego Nestlé Sinlac Bezglutenowy. Producent wycofał określone partie kaszki.

Tlenek etylenu w sezamie, GIS wycofuje niektóre partie produktu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży niektórych partii sezamu białego łuskanego bio. Powodem jest wykrycie w nim...

zobacz więcej

Kadm wywiera szkodliwe działanie na organizm człowieka przy długotrwałym narażeniu na ten pierwiastek.

Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu w badanej próbce produktu Nestlé Sinlac Bezglutenowy produkt zbożowy po 4 miesiącu, 500 g, numer partii 01970291R i terminem spożycia 09/2021, wyprodukowany przez Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32 02-672 Warszawa. 


Działania podjęte przez producenta


Na podstawie własnego postępowania wyjaśniającego producent podjął decyzję o wycofaniu z obrotu określonych partii m.in. kaszek mleczno-ryżowych. Pełen wykaz produktów i serii dostępny jest na stronie GIS.

Firma Nestlé prosi konsumentów, którzy kupili produkty z wyżej wymienionych partii, o kontakt z jej Serwisem Konsumenta w celu umówienia wymiany produktów, bądź w przypadku jakichkolwiek pytań: tel.: 801 333 000 lub e-mail: cs@pl.nestle.com.

źródło:

Zobacz więcej