RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Poczułam ostry skurcz”. Meghan Markle wyznała, że poroniła

Do poronienia doszło, kiedy księżna zajmowała się swoim synem (fot. Rosa Woods/Pool/Getty Images)

Księżna Sussex Meghan Markle wyznała w artykule na łamach „New York Timesa”, że doświadczyła poronienia w trakcie drugiej ciąży. W artykule zamieszczonym w dziale opinii nowojorskiego dziennika Meghan zdradziła, że do zdarzenia doszło w lipcu br., kiedy zajmowała się synem Archie'm.

Meghan Markle i książę Harry będą pracować dla Netfliksa

To będę jedne z najbardziej popularnych programów w ofercie Netfliksa na świecie – uważa dyrektor generalny platformy Reed Hastings. Meghan Markle...

zobacz więcej

„Po zmienieniu mu pieluchy poczułam ostry skurcz. Upadłam na ziemię, trzymając go w ramionach, nucąc kołysankę, by uspokoić nas oboje(…) Trzymając swoje pierwsze dziecko w ramionach, wiedziałam, że tracę drugie” – opisuje była aktorka.

Ból po stracie ciąży


Jak powiedziała Markle, w trakcie radzenia sobie z bólem po stracie dowiedziała się, że doświadcza jej 10-20 proc. kobiet.

– Mimo szokującej powszechności tego bólu, rozmowa o nim pozostaje tematem tabu, naznaczonym wstydem, utrwalając krąg żałoby w samotności – pisze żona księcia Harry'ego.

W swoim tekście, w którym zwraca uwagę na nagromadzenie tragicznych wydarzeń w tym roku oraz pandemię Covid-19, Meghan podkreśla również, że ważna jest czułość na ból innych, którą można zawrzeć w pytaniu: „czy wszystko w porządku?”. „W tegoroczne Święto Dziękczynienia (...) zobowiążmy się do zadania pytania innym: „czy wszystko w porządku?”. Możemy się nie zgadzać ze sobą i być fizycznie oddzieleni od siebie, ale jesteśmy dziś bardziej połączeni ze sobą przez to, co indywidualnie i kolektywnie przeszliśmy w tym roku” – pisze księżna.

źródło:

Zobacz więcej