RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Izraelskie lotnictwo zaatakowało Syrię

Izrael regularnie atakuje obiekty wojskowe w Syrii (fot. IDF)

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło naloty na cele w południowej Syrii, powodując jedynie straty materialne – poinformowała we wtorek późnym wieczorem syryjska armia. Strona izraelska nie skomentowała tych informacji.

Izrael uderza w Hamas w Gazie. W odwecie za wystrzeloną rakietę

Izraelskie siły powietrzne ogłosiły, że uderzyły w kilka obiektów islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy. Ma to być odwet za sobotni atak...

zobacz więcej

Według syryjskich mediów państwowych izraelskie samoloty zaatakowały obiekty na południowy zachód od stolicy kraju, Damaszku, i w pobliżu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan.

W ubiegłym tygodniu izraelskie lotnictwo zaatakowało wiele celów w południowej Syrii, między innymi magazyny wojskowe i stanowiska obrony przeciwlotniczej syryjskiej armii, a także obiekty powiązane z Iranem.

W ostatnich latach Izrael przeprowadził setki ataków w Syrii, głównie na obiekty należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

źródło:

Zobacz więcej