RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomagamy! Paczki z KGHM trafią do seniorów na Dolnym Śląsku

W listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritas (fot. Omar Marques/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W ramach działań Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom KGHM Polska Miedź wesprze ponad 28 tys. osób na Dolnym Śląsku. Przygotowywane są paczki z darami, posiłki, środki ochrony osobistej i kartki świąteczne.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jak skorzystać z pomocy?

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do seniorów powyżej 70. roku życia o pozostanie w domach w związku z rozwojem pandemii. Ograniczenia...

zobacz więcej

Pomoc dla seniorów na Dolnym Śląsku


KGHM wraz z regionalnymi ośrodkami pomocy społecznej, Caritas i lokalnymi organizacjami, zaplanował działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort seniorów na Dolnym Śląsku.

„Tylko w tym tygodniu wolontariusze KGHM pojawią się m.in. w Głogowie, Chojnowie i Chocianowie. Pracownicy firmy i lokalne organizacje wsparte przez KGHM przygotują i przekażą paczki z żywnością oraz będą dystrybuować ciepłe posiłki” – napisano w komunikacie.

Łączne zaangażowanie KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom w do tej pory wyniosło ponad  380 tys. zł. Pomoc trafi do ponad 28 tys. osób starszych w regionie.

– Korpus Wsparcia Seniorów to jedna z najważniejszych rządowych inicjatyw, działających w skali całego kraju. Pomaga wytrwać w izolacji najbardziej narażonym członkom naszych społeczności – powiedział prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA Marcin Chludziński.

Wsparcie seniorów podczas pandemii. W działania włączy się WOT

– Wojska Obrony Terytorialnej, które zbierają doświadczenia od początku pandemii, są w stanie wypełniać zadania w ramach korpusu wsparcia seniorów...

zobacz więcej

KGHM wspierał już wcześniej


Prezes podkreślił, że „te działania pokazują w pełni odpowiedzialność za seniorów i są sprawdzianem naszej międzypokoleniowej solidarności”.

– Wspieramy je z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dziękuję wolontariuszom za udział w działaniach – dodał Chludziński.

W listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritas: archidiecezji wrocławskiej, diecezji legnickiej, diecezji świdnickiej i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Do seniorów z Wrocławia i okolic w zeszłym tygodniu trafiło blisko 400 paczek żywnościowych.

W pakietach są najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej