RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powódź w Hondurasie. Tysiące osób nie ma gdzie mieszkać [WIDEO]

Honduras walczy z tragicznymi skutkami burzy tropikalnej Eta i huraganu Iota, które uderzyły w minionych tygodniach w Amerykę Środkową. Tysiące osób nie ma dachu nad głową. Zniszczenia na polach uprawnych doprowadziły do klęski żywiołowej, która może się okazać najgorszą w tym regionie – podaje hiszpańska telewizja RTVE. Zginęło około 100 osób.

Honduras też chce przenieść ambasadę do Jerozolimy

Prezydent Hondurasu Juan Orlando Hernandez poinformował po telefonicznej rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, że „ma nadzieję, iż do...

zobacz więcej

Honduras jest wśród krajów najbardziej dotkniętych z powodu przejścia huraganu Iota przez Amerykę Środkową. Po wcześniejszym nadejściu burzy tropikalnej Eta opady deszczu prawie nie ustępują.

Skutki huraganu odczuło ponad 4 mln mieszkańców tego kraju. Lokalni analitycy szacują koszt strat w Hondurasie na ponad 10 mln dolarów (8,5 mln euro).

Miasto San Pedro Sula na północy kraju zostało najbardziej poszkodowane. Od blisko 20 dni wiele rodzin mieszka pod mostem. Część osób nie ma dokąd się udać, a miejscach w schroniskach i hotelach są zapełnione. Niektóre dzielnice nadal są zalane. Ludzie obawiają się, że nawet jeśli będą mogli wrócić do domu, to niczego już tam nie zastaną.

Niektórzy noszą te same ubrania od kilku dni i nie mają dostępu do bieżącej wody. Ludziom udało się wynieść z domów niewiele rzeczy. Deszcz nie przestaje padać i trudno wysuszyć odzież.

źródło:
Zobacz więcej